Ambasada Češke i Područna privredna komora Banjaluka rade na aktivnostima jačanja privredne saradnje

11.12.2017

U Područnoj privrednoj komori Banja Luka, 11.12.2017. godine predsjednik Komore, Goran Račić ugostio je ambasadora Republike Češke Nj.E. Jakuba Skalnika. U razgovoru, obe strane su se osvrnule na aktivnosti unapređenja privredne saradnje između Češke i našeg područja.

Sa naše strane, ukratko su prezentovani privredni potencijali naše regije i spremnost da u svakom trenutku budemo polazna tačka za investitore iz Češke. S druge strane, Nj.E. Ambasador Skalnik izrazio je spremnost da, u okviru svoje nadležnosti pruži podršku pri stupanju u kontakt sa češkim komorama, udruženjima privrednika i slično.

Prostora za investiranje u Republici Srpskoj ima, a jedna od glavnih aktivnosti Komore jeste pronalaženje prilika za spoljnotrgovinsku razmjenu i privlačenje investicija, zaključak je sa današnjeg sastanka.