Posjeta Austrijskoj regiji Tirol i Privrednoj komori

16.02.2018

Na poziv predsjednika privredne komore Tirol, Jirgen Bodenzer (Jürgen Bodenseer), delegacija Područne privredne komore Banjaluka i nekoliko privrednika naše regije odlazi u trodnevnu posjetu u Austrijsku regiju Tirol.

Za delegaciju iz Banjaluke organizovani su prijemi i sastanci u Tirolskoj privrednoj komori, u Evropskom Institutu ombudsmana, sa generalnim sekretarom Jozefom Zigel (Josef Siegele), u kabinetu gradonačelnika Insbruka gdje će, pored gradonačelnika, biti i finansijski direktor grada Insbruka, kao i šef marketinga grada. Takođe, dogovoren je sastanak u Tirolskom ekonomskom savezu, sa predsjednikom, Franz Horlom.

Privredna posjeta Austriji završiće obilaskom nekoliko preduzeća Tirolske regije.