Poziv za seminar "Upravljanje vremenom i produktivnost"

Mjesto održavanja:Područna privredna komora Banja Luka,  Đure Daničića 1/II

Vrijeme održavanja: 11.05.2017. god. (četvrtak) od 09.00 do 15.30 časova

Područna privredna komora Banja Luka organizuje 11.05.2017. godine (četvrtak) u vremenu od 09.00 do 15.30 časova, seminar „Upravljanje vremenom i produktivnost“.

Cilj seminara je da, kroz predavanje i vježbe, naučimo kako da upravljamo vremenom,  da spoznamo vlastite nedostatke i probleme vezane za upravljanje vremenom, da naučimo određivanje prioriteta, planiranje vremena, te kako da  identifikujemo i promijenimo svoje loše navike vezane za upravljanje vremenom, radi lakšeg obavljanja poslova.

Primjenom principa upravljanja vremenom, naučiti kako sa manje stresa,  povećati produktivnost  i kvalitet rada na poslu i kod kuće.

Biti u stanju efektivno i efikasno upravljati vremenom je osnova za upravljanje ličnim i organizacijskim performansama.

Ciljna grupa: Ovaj seminar je namijenjen poslovnim ljudima i profesionalcima koji su zainteresovani da nauče kako efektnije i efikasnije da upravljaju svojim vremenom.

Idealan je za nove ali i za iskusne menadžere koji trebaju da nauče nove metode upravljanja vremenom  u radu sa svojim  podređenim kao i za one koji za druge obavljaju posao a uslovljeni su vremenom i rokovima.

Ovaj seminar je velika  podrška u razvoju vještina i karijere.

Pogram seminara:

Osnove upravljanja vremenom

Problemi kod upravljanja vremenom

Kradljivci vremena

Delegiranje

Obrazac upravljanja vremenom

Ključni principi  upravljanja vremenom

Alati , vrijednost i svrha  alata za upravljanje vremenom

Dnevnik aktivnosti, akcioni plan, kontrolne liste radnih zadataka i dr.

Individualni projekti za unapređenje upravljanja vremenom

Ovaj seminar ima opciju „Pitajte stručnjaka“, što znači da možete postaviti konkretna pitanja iz oblasti upravljanja vremenom u smislu kako da riješite određene situacije koje Vam se stalno dešavaju i oduzimaju Vam dragocjeno vrijeme.

Zašto prisustvovati ovom seminaru?

Zato što ćete nakon odslušanog seminara, biti u mogućnosti da:

-Navedete ključne rezultate i ciljeve efikasnog upravljanja vremenom

-Procjenite svoje stavove o Vašem odnosu prema vremenu i upravljanju vremenom

- Aktivirate svoj dnevnik evidencije vremena, koji pomaže u utvrđivanju trošenja vremena

- Prepoznate uobičajene uzroke odlaganja izvršavanja određenih obaveza i identifikujete načine za otklanjanje sopstvenih navika u vezi sa odlaganjem

- Navedete ključne atribute efikasnih /SMART/ ciljeva i prepoznate značaj uspostavljanja ličnih i profesionalnih ciljeva

- Identifikujete ključne principe upravljanja vremenom (organizacija, određivanje prioriteta i planiranje)

- Identifikujete vrijednost i svrhu alata za upravljanje vremenom, uključujući i sisteme planiranja (dnevnike aktivnosti, akcione planove, kontrolne liste radnih zadataka...)

- Razlikujete osnovne karakteristike akcionih planova i listi zadataka,

- Identifikujete korake u procesu delegiranja

- Identifikujete  strategije za odnos prema svakodnevnim zadacima i smetnjama kao što su e-mail, telefonski pozivi i druge vrste prekidanja radnih aktivnosti

- Kreirate listu smjernica za planiranje efikasnih sastanaka.

Partner u obuci: „Publika Konsalting“, d.o.o., Banja Luka

Predavač: Nenad Kozić, konsultant

Materijal: Obezbijeđen je radni materijal koji pokriva sadržaj seminara.

Sertifikati: Polaznici dobijaju potvrdu da su odslušali seminar.

Prijavljivanje : Ispunjene prijave trebaju stići do 10.05. Informacije o načinu prijavljivanja  i kotizaciji  nalaze se u prijavi za seminar (prilog).

PRILOG: PRIJAVA ZA SEMINAR