Unaprijediti praktičnu nastavu kroz dualno obrazovanje

16.02.2018

U Prijedoru je održan sastanak na kome su razmatrane uloge različitih aktera, uključujući i ulogu privredne komore, u izvođenju praktične nastave u privrednim subjektima i učešće komore u reformi obrazovnog sistema kroz buduće aktivnosti. Reforma obrazovnog sistema je stalni zahtjev poslovne zajednice posebno u dijelu koji se odnosi na izvođenje praktične nastave i poboljšanje znanja i kompetencija koje obrazovni sistem obezbjeđuje, a privreda zahtjeva.  Područna privredna komora Banja Luka je zahvaljujući saradnji sa Privrednom komorom Njemačke i njemačkom vladom angažovala Klausa Diter Filingera, CIM eksperta za dualno obrazovanje, koji će u naredne četiri godine biti na raspolaganju privrednicima, nadležnim institucijama, školama svim zainteresovanim stranama da prenese iskustva i unaprijedi ovu oblast kroz konkretne prijedloge i inicijative.

Kancelarija privredne komore u Prijedoru je organizovala sastanak sa predstavnicima Agencije PREDA PD, direktorima Ugostiteljsko-ekonomske škole, Mašinske škole, Elektrotehničke škole  i Poljoprivredno-prehrambene škole u Prijedoru i predstavnicima Savjeta za obrazovanje i zapošljavanje grada Prijedora kako bi razgovarali o problemima u ovoj oblasti i upoznali CIM eksperta sa svojim dosadašnjim iskustvima koja predstavljaju primjer dobre prakse u Republici Srpskoj.