MIRA d.o.o. Prijedor upješno posluje i u ovoj godini

11.11.2022

Danas je u privrednom društvu Mira d.o.o. Prijedor održan radni sastanak na temu digitalizacije i opcijama koje Komora nudi članicama, kao i o dualnom obrazovanju i obukama za mentore praktične nastave, te o obnovljivim izvorima energija.

Sastanku su prisustvovali Mile Šiljegović, zamjenik direktora Mira d.o.o., Svjetlana Kačavenda, direktor sektora računovodstva i finansija, te Dijana Đaković i Slaven Babić iz Područne privredne kmore Bnajaluka. Razgovor je vođen i o rezultatima poslovanja za prvih devet mjeseci tekuće godine: proizvodnja je imala rast 4,5%, prodaja 4,8%. Realizovan je investicioni ciklus u liniju za pakovanje "Frondi", vrijedan 1.250.000 €, a u toku je i realizacija investicije u mašinu za automatsko posipanje vanilija šećera u proizvodnji brenda "Lilly", vrijednost investicije je  400.000 €.

Predstavnici Komore su se zahvalili na dugogodišnjoj saradnji i donaciji prizvoda za aktivnosti "Naše je bolje" koja se provodi u opštinama prijedorske regije.