Poziv na seminar „Upravljanje vremenom i stresom“

12.05.2022

Područna privredna komora Banja Luka organizuje seminar na temu  „Upravljanje vremenom i stresom“ koji će se održati 27.05.2022. godine (petak) u vremenu od 10.00 do 14.00 časova, u prostorijama Područne privredne komore Banja Luka.

Cilj seminara: Bolje razumjeti važnost racionalnog korištenja vremena, procijeniti vrijeme koje imamo na raspolaganju i otkriti šanse za upravljati njime, napraviti plan za racionalno korišćenje vremena i naučiti kako delegirati zadatke i tako izbjeći stres.

Kome je namijenjen: Seminar je namijenjen svima ali prije svih, poslovnim ljudima s obzirom na to da je vrijeme ograničen resurs a zadaci se svakodnevno množe i povećavaju.

Program:

PRVI BLOK- Upravljanje vremenom

• Upravljanje vremenom se definiše kao sposobnost planiranja i kontrolisanja obaveza, planova i svakodnevnih ciljeva.
  • Važnost organizovanja vremena
  • Tehnike koje unapređuju organizaciju vremena
  • Matrica hitno-bitno
  • Delegiranje zadataka
  • Prepoznati “kradljivce vremena”, kako bi izbjegli stresnu situaciju

DRUGI BLOK- Antistres tehnike

• Kako upravljati stresom?
  • Osvijestiti jednačinu zabrinutosti
  • Prepoznati razliku između toksičnog i produktivnog stresa
  • Napraviti analizu trenutne izloženosti stresu na poslu
  • Naučiti strategiju upravljanja stresom (u 4 koraka)
  • Savladati „5 Instant anti-stres tehnika“ dr Ketrin Šubert,

Partner u obuci: LiderLab, Centar za lični razvoj, „coaching“ i edukaciju, B. Luka, https://liderlab.center/

Predavači:

1. Docent dr Anja Bundalo, sertifikovana „ECA Professional Coach & NLP trainer ANLP“ TA201 – praktičarka transakcione analize, „Soft skills mentor“.

2. Snježana Udovičić Živković,sertifikovana „ECA Professional Coach & NLP trainer ANLP“, „Business Coach, ECA“, i „Erikson International Team Coach“.

Materijal: Obezbijeđen je radni materijal u elektronskoj formi.

Sertifikat: Polaznici dobijaju sertifikat LiderLab-a u elektronskoj formi.

Prijavljivanje i kotizacija:

Prijaviti se treba do 25.05.2022. godine, a svi usplovi vezani za kotizaciju se nalaze u prijavi za seminar