Svečana akademija - 120 godina Područne privredne komore Banjaluka

07.12.2022

Svečanom akademijom završeni su Dani komore, koji su organizovani povodom 120 godina od osnivanja Područne privredne komore Banjaluka.

Veliki jubilej Područnoj privrednoj komori Banjaluka, čestitao je i predsjednik Republike Srpske, Milorad Dodik, istakavši da je Područna privredna komora dala ogroman doprinos stvaranju boljih uslova za rad, što značajno doprinosi privrednom i ukupnom napretku kako Banjaluke, tako i cijele Republike Srpske.

Svečanoj akademiji prisustvovali su predsjedavajući Savjeta ministara Zoran Tegeltija, ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH, Staša Košarac, ministri u Vladi Srpske, brojni drugi zvaničnici, predstavnici diplomatskog kora, međunarodne zajednice, privrednih komora, lokalnih zajednica, te uvaženi privrednici i javne ličnosti.

Brojnim privrednicima, javnim preduzećima ali i ustanovama uručene su plakete u sledećim kategorijama:

Značajne jubileje poslovanja obilježili su:

• za tradiciju poslovanja dugu 95 godina / TRŽNICA d.o.o. Banja Luka
  • za tradiciju poslovanja dugu 85 godina / NOVI JELŠINGRAD d.o.o. Banja Luka
  • za tradiciju poslovanja dugu 75 godina / VITAMINKA a.d. Banja Luka
  • za tradiciju poslovanja dugu 75 godina / ZP ELEKTROKRAJINA a.d. Banja Luka
  • za tradiciju poslovanja dugu 75 godina / SANA LINEA a.d. Kostajnica
  • za tradiciju poslovanja dugu 65 godina / BOSNAMONTAŽA a.d. Prijedor
  • za tradiciju poslovanja dugu 65 godina / METAL a.d. Gradiška
  • za 60 godina rada i postojanja / ELEKTROTEHNČKI FAKULTET Banja Luka
  • za tradiciju poslovanja dugu 50 godina / PRIJEDORČANKA a.d. Prijedor

Specijalna priznanja pojedincima i institucijama dodijeljena su: