Unapređenje saradnje sa Privrednom komorom okruga Dambovita

16.02.2018

U periodu od 19. do 21. februara ove godine, Republiku Srpsku će posjetiti delegacija okruga Dambovica, Rumunija, predvođena ambasadorom BiH u Rumuniji dr Miletom Vasićem. Delegaciju će činiti predstavnici Okruga Dambovica, Grada Trgovište, univerziteta Valahija i Privredne komore okruga Dambovica.

Između ostalog, svrha posjete Područnoj privrednoj komori Banjaluka je potpisivanje sporazuma o saradnji između dvije Komore. Isti će potpisati Ljubo Glamočić, potpredsjednik Područne privredne komore Banjaluka i Cristian Puscaru, potpredsjednik Privredne komore Dambovita.

Pored sporazuma sa Komorom, potpisaće se i sporazum o saradnji između državnog univerziteta Valahija i Univerziteta Istočno Sarajevo. Pored još niza dogovorenih aktivnosti, organizovana je i posjeta opštini Prnjavor i pregovori vezano za bratimljenje sa gradom Trgovište.