Savjet za poljoprivredu i prehrambenu industriju

Aktivnosti Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju Područne privredne komore Banja Luka odvijaće se u skladu sa ciljevima utvrđenim Programom rada Područne privredne komore Banja Luka, nadležnostima utvrđenim Zakonom o Privrednoj komori Republike Srpske i Statutom Područne privredne komore Banja Luka.

Aktivnosti Savjeta se odnose na stvaranje povoljnijeg poslovnog ambijenta, promociju privrednih kapaciteta, povećanje konkurentnosti i pružanje pravovremenih i kvalitetnih usluga privrednim subjektima.

Program rada Savjeta oslanja se na Program rada Udruženja poljoprivrede, vodoprivrede, ribarstva, prehrambene i duvanske industrije Privredne komore Republike Srpske. Aktivnosti Savjeta i Udruženja  će biti koordinisane.

Rad Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju  realizuje se putem održavanja sjednica i zaključaka usvojenih na sjednicama.Prema poslovniku najčešće se održavaju dvije sjednice godišnje  a na  zahtjev članica može i više puta. Sjednice se planiraju i održavaju  nakon ukazane potrebe za raspravu o aktuelnoj problematici u ovom sektoru.  Na Sjednici, članice Savjeta  daju prijedlog rješenja nadležnim Komorskim organima.

U okviru Savjeta  djelovaće članice Komore iz grana privrede: poljoprivreda, ribarstvo, vodoprivreda, proizvodnja prehrambenih proizvoda, pića i duvana i druge srodne djelatnosti.

Članice Savjeta za poljoprivredu i prehrambenu industriju su:

1. „Mira“ a.d. Prijedor
  2. „MI Trivas“, d.o.o Prnjavor