Позив на састанак за ИКТ сектор – Иницијатива за дефинисање структурног модела опорезивања високих примања запослених у ИКТ сектору

21.02.2023

Позивамо привредна друштва из ИКТ сектора на састанак који ће се одржати 1. марта 2023. године са почетком у 11 сати у Подручној привредној комори Бања Лука (Ул. Бранка Ћопића 6, Бања Лука) – Сала за састанке на трећем спрату.

С циљем задржавања радне снаге у ИКТ сектору у Републици Српској, смањења нелојалне конкуренције по питању кадрова, повећања пореских прихода Републике Српске, бенефита запослених у ИКТ компанијама те стварања реалне основе за здравствену заштиту и пензијско осигурање, неопходно је дјеловати према надлежним институцијама кроз иницијативу за успостављања ефикаснијег система опорезивања у ИКТ сектору.

Састанак заједнички организују Подручна привредна комора Бања Лука и Гранско удружење за ИКТ индустрију у Привредној комори Републике Српске.

Пријавите своје учешће на мејл: tatjanap@bl.komorars.ba, ict@komorars.ba ili 051/493-108.