Предсједник Подручне привредне коморе Бања Лука Станислав Чађо присуствовао је трећој редовној сједници Привредног савјета Града Градишка, на којој су разматране теме од значаја за унапређење привредног амбијента и даљи развој локалне привреде.
Обраћајући се члановима Савјета, предсједник Подручне привредне коморе Бања Лука Станислав Чађо истакао је значај активног укључивања привредника у рад привредних савјета и креирање иницијатива које ће допринијети унапређењу услова пословања.
„У локалним заједницама које покрива Подручна привредна комора Бања Лука формирани су привредни савјети као важан механизам сарадње привреде и институција. Привредни савјет Града Градишка данас представља један од најуспјешнијих примјера такве сарадње и може послужити као модел другим срединама“, рекао је Чађо.
Он је нагласио да Комора континуирано прати привредна кретања, анализира изазове са којима се суочавају привредни субјекти и кроз сарадњу са локалним заједницама ради на креирању мјера које доприносе конкурентности привреде, дигиталној трансформацији пословања и унапређењу инвестиционог амбијента.
На сједници су разматрани и извјештај о реализацији Програма рада Привредног савјета за 2025. годину, информације о актуелним јавним позивима домаћих и међународних донатора, као и питања уписне политике у средње школе, која имају значајан утицај на обезбјеђивање квалификоване радне снаге за потребе привреде.
Подручна привредна комора Бања Лука наставиће да активно учествује у раду привредних савјета и пружа подршку иницијативама усмјереним на одржив привредни развој, јачање конкурентности домаћих предузећа и унапређење сарадње између привреде и институција.





