Potpisan Sporazum o saradnji Područne privredne komore Banja Luka i Industrijsko-privredne komore Bijalistok

03.07.2017

U okviru zvanične posjete Podlaskom vojvodstvu Goran Račić, predsjednik Područne privredne komore Banja Luka i Vitold Karczevski predsjednik Industrijsko-privredne komore Bijalistoka, dana 28.06.2017. potpisali su Sporazum o saradnji dvije Komore.

Sporazum predviđa privrednu institucionalnu saradnju između Poljske i Republike Srpske koji omogućava predstavljanje ponuda, prijedloga ekonomskih incijativa, pronalaženje poslovnih partnera u raznim oblastima i granama prerađivačke industrije.

Potpisivanju Sporazuma su prisustvovali ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u Vladi RS dr Stevo Mirjanić, ambasador BIH u Poljskoj Duško Kovačević i počasni konzul BIH Stanislav Lunievski.