Privredna saradnja sa Tambovskom oblasti u Rusiji

16.10.2017

Na poziv guvernera Tambovske oblasti, Aleksandra Nikitina, delegacija iz Republike Srpske i delegacija iz Republike Srbije, zajedno su posjetili VII Међународну Пакровску јармарку od 13. do 15. oktobra 2017. godine.

Povodom konferencije nauke i tehnike, Predsjednik područne privredne komore Banja Luka, Goran Račić održao je prezentaciju o potencijalima privrede naše regije na plenarnoj sjednici pomenute konferencije.

Za delegaciju iz Republike Srpske, organizovan je prijem kod gubernatora Tambovske oblasti Aleksandra Nikitina i njegovog zamjenika. Takođe, upriličeni su sastanci u privrednoj komori Tambovske oblasti, gdje je započeo je važan dio privredne saradnje, te je kao cilj postavljeno direktno povezivanje firmi na ekonomskom, obrazovnom i kulturnom planu između Republike Srpske i Tambovskom oblasti Ruske Federacije, a u planu su razgovori o formiranju zajedničkih firmi u nekim oblastima za uvoz proizvoda iz Republike Srbije i Republike Srpske, kao i iz Tambovske oblasti.