Sastanak Predsjednika Privredne komore Bjalistok u Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva

03.08.2017

U okviru dvodnevne zvanične posjete Banjaluci, predsjednik Privredne komore Bjalistok, Vitold Karčevski i počasni konzul BiH u Bjelistoku, Stanislav Lunievski, koji je i član pomenute Privredne komore, sa predsjednikom Privredne komore Banjaluka, Goranom Račićem imali su sastanak u Vladi Republike Srpske, Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva sa ministrom prof. dr Stevom Mirjanićem i njegovim saradnicima. Teme sastanka bili su konkretni modaliteti saradnje, zajednička ulaganja, razvoj farmerske proizvodnje u saradnji sa poljskim partnerima i finansijskim institucijama koje su spremne da podrže takve projekte, kao i mogućnost izlaska na treća tržišta za preduzeća iz Poljske i Republike Srpske.