JAVNI POZIV za posrednike u postupku sporazumnog vansudskog finansijskog restrukturiranja

10.02.2023

Zakonom o sporazumnom vansudskom finansijskom restrukturiranju uspostavlja se efkasan institucionalni mehanizam za privredna društva i preduzetnike koji su se našli u finansijskim poteškoćama pomoću kojeg mogu da redefinišu dužničke odnose sa povjeriocima, prvenstveno bankama, ali i drugim povjeriocima kao što su dobavljači roba i usluga.

Zakon, između ostalog, definiše ulogu posrednika u pokušaju sporazumnog rješenja finansijskih poteškoća između poslovnih subjekata, a Privredna komora Republike Srpske je institucija ovlaštena za provođenje postupka i obuku posrednika.

Javni poziv za zainteresovane kandidate koji žele steći znanje u oblasti sporazumnog vansudskog finansijskog restrukturiranja i ovlaštenje da se uz posredstvo Komore, bave ovim poslom, otvoren je tokom cijele godine. Više informacija u prilozima: