Konferencija u organizaciji Udruženja mladih ekonomista, danas u Banjaluci

05.04.2023

U organizaciji Udruženja mladih ekonomista danas se, u hotelu Courtyard by Marriott, održava konferencija pod nazivom Know How koja je okupila preko stotinu učesnika, a centralna tema konferencije je inicijativa“Open Balkan”.

Panelisti su razmatrali ključne aspekte inicijative i njen potencijalni uticaj na Republiku Srpsku i region. Na panel diskusiji koja je izazvala najviše interesovanja "Da li smo spremni za slobodan protok ljudi, roba, usluga i kapitala" svoja iskustva iznio je i predsjednik Područne privredne komore Banja Luka Goran Račić. Pored njega, učesnici panela su predsjednik saveza Privrednih komora Sjeverne Makedonije, Trajan Angelovski, pomoćnik direktora za strateške analize Privredne komore Srbije, Bojan Stanić, i član borda direktora u kompaniji Telegroup System, Georgije Mihajlović. Moderator panela je Marijana Rađević, šef kabineta u Ministarstvu finansija.