Konstituisan Odbor za promet naftom i naftnim derivatima

25.11.2021

Izborom novog predsjednika i zamjenika predsjednika sa mandatom u naredne 4 godine konstituisan je Odbor za promet naftom i naftnim derivatima u okviru Područne privredne komore Banja Luka, koji broji 7 članova iz ovog sektora.

Za predsjednika Savjeta jednoglasno je izabran Saša Ćejić iz privrednog društva “Biotrejd” d.o.o. Laktaši, dok će dužnost zamjenika predsjednika u istom mandatu obavljati Rade Savičić iz privrednog društva “Naftaco” d.o.o. Banja Luka. Osim izbora novog rukovodstva, članovi Odbora raspravljali su i o prijedlogu Vlade Republike Srpske da bankama u RS ograniči proviziju na upotrebu platnih kartica u platnom prometu, što će u velikoj mjeri omogućiti distributerima da racionalizuju troškove poslovanja. Takođe, bilo je govora i o iskustvu grada Bijeljina u vezi sa zabranom rada nedeljom marketima u sklopu benzinskih pumpi, a što je već najavljeno da bi moglo da se desi u Derventi i Banjaluci.