Područna privredna komora Banjaluka i LER u BiH

02.02.2023

U poslovnom centru Prijedor, kancelarija Područne privredne komore Banjaluka u Prijedoru organizovala je sastanak sa privrednicima na temu utvrđivanja potreba privrede kad je u pitanju razvoj privatnog sektora, u saradnji sa projektom "Lokalni ekonomski razvoj u Bosni i Hercegovini, LER u BiH"

Projekat financira Švajcarska razvojna agencija SDC, a realizuje "Caritas" iz Švajcarske zajedno sa danskom konsultantskom kućom "NIRAS".

Privrednici su iskazali interes za određene teme kao što su unapređenje obrazovanja i kvaliteta praktične nastave, energetska efikasnost i obnovljivi izvori energije, tehnološko unapređenje procesa proizvodnje u pogledu opreme i specifičnih znanja, te uređenje industrijskih zona u gradu Prijedoru.

Na osnovu iskazanih potreba projekat će definisati dalje projektne aktivnosti.