Poziv na sastanak za IKT sektor – Inicijativa za definisanje strukturnog modela oporezivanja visokih primanja zaposlenih u IKT sektoru

21.02.2023

Pozivamo privredna društva iz IKT sektora na sastanak koji će se održati 1. marta 2023. godine sa početkom u 11 sati u Područnoj privrednoj komori Banja Luka (Ul. Branka Ćopića 6, Banja Luka) – Sala za sastanke na trećem spratu.

S ciljem zadržavanja radne snage u IKT sektoru u Republici Srpskoj, smanjenja nelojalne konkurencije po pitanju kadrova, povećanja poreskih prihoda Republike Srpske, benefita zaposlenih u IKT kompanijama te stvaranja realne osnove za zdravstvenu zaštitu i penzijsko osiguranje, neophodno je djelovati prema nadležnim institucijama kroz inicijativu za uspostavljanja efikasnijeg sistema oporezivanja u IKT sektoru.

Sastanak zajednički organizuju Područna privredna komora Banja Luka i Gransko udruženje za IKT industriju u Privrednoj komori Republike Srpske.

Prijavite svoje učešće na mejl: tatjanap@bl.komorars.ba, ict@komorars.ba ili 051/493-108.