Sastanak sa ministrom poljoprivrede i ruralnog razvoja Poljske

03.07.2017

Delegacija Republike Srpske koju su činili ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumartstva u Vladi RS dr Stevo Mirjanić i predsjednik Područne privredne komore Banja Luka Goran Račić sa saradnicima, u okviru zvanične posjete Podlaskom vojvodstvu, dana 28.06.2017. razgovarali su sa ministrom poljoprivrede i ruralnog razvoja Poljske Kristofom Jurgelom i vojvodom Bogdan Paszkovski i njihovim saradnicima.

Tema sastanka su upoznavanje Poljske delagacije sa poslovnim ambijentom u Republici Srpskoj i investiranju poljskih kompanija u prerađivačku industriju. Razgovarano je i o mogućnostima izvoza iz Republike Srpske na treća tržišta. Istaknuta je i mogućnost saradnje u oblasti poljoprivrede i veterine i pomoći poljskih institucija u procesima EU integracija.

Sastanku su prisustvovali nj.e. ambasador BIH u Poljskoj Duško Kovačević,  počasn​i konzul BIH u Poljskoj Stanislav Lunievski i predsjednik Privredno-trgovinske komore Bijalistoka Vitold Karczevski.