Osmi Salon žilavke u Trebinju okupio brojne posjetioce

U Vinskoj galeriji “Vukoje” održan je osmi “Salon žilavke”, koji je okupio predstavnike 24 vinarije iz Hercegovine, dvadesetak proizvođača maslinovog ulјa i proizvođače sira i pršuta. Salon žilavke u Vinskoj galeriji “Vukoje” otvorio je jedan od najpoznatijih novinara – poznavalaca vina Darel Jozef, koji je istakao da svaki vinar daje svoju dušu u proizvodnji vina. U saradnji sa Ministarstvom polјoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, a uz finansijsku podršku Evropske unije i Vlade SR Nјemačke, Privredna komora Republike Srpske izdala je i vinski katalog za tekuću godinju. Salonu žilavke u Trebinju prisustvovali su brojni gosti iz javnog, kulturnog i političkog života Trebinja i regiona, kao i Predsjednik Područne privredne komore Banja Luka Goran Račić i sekretar polјoprivrede i prehrambene industrije Privredne komore RS Dragan Šepa.