U Područnoj privrednoj komori Banja Luka konstituisan je “Savjet za kreativne industrije”

U Područnoj privrednoj komori Banjaluka konstituisan je “Savjet za kreativne industrije”. Cilj Savjeta je kreiranje povoljnijeg ambijenta za razvoj kreativnih i kulturnih industrija, zajednički rad na smjernicama za dalji razvoj ovog sektora u Republici Srpskoj i pomoć privredi da razumiju značaj integrisanja kreativnih industrija u svoje poslovanje.

Za predsjednicu Savjeta izabrana je Dijana Tepšić – dirketorica marketinške agencije „Play Team“, a za njenog zamjenka izabran je Dubravko Suvara – direktor OK team d.o.o.

Na konstitutivnoj sjednici Savjeta izabran je i Izvršni odbor Savjeta, a za predsjednika ovog tijela izabran je Mario Milanović – savjetnik za privredu i korporativno upravljanje Grada Banja Luka dok je za zamjenicu predsjednika izabrana Sarita Vujković – direktorica Muzeja Savremene Umjetnosti Republike Srpske.