Održan Sastanak Odbora za Gejming: Pripreme za Konferenciju “InterPlay v2.0.”

U Područnoj privrednoj komori Banja Luka održan je sastanak članova Odbora za gejming koji djeluje pri Savjetu za kreativne i kulturne industrije, rukovodstva Komore i direktorice Audio-vizuelnog centra Republike Srpske, Anje Ilić. Ovaj sastanak bio je ključan za pripreme regionalne konferencije “InterPlay v2.0.”, koja je zakazana za 28. novembar 2024. godine u prostorijama Komore.

Fokus na Razvoj Gejming Industrije

Jedna od glavnih tema razgovora bila je organizacija pomenute konferencije, koja će okupiti predstavnike vladinog i nevladinog sektora, programere, dizajnere, menadžere i sve druge aktere zainteresovane za industriju video igara. Ova konferencija ima za cilj pružiti uvid u najnovije trendove, tehnologije i poslovne prilike, kao i otvoriti diskusiju o izazovima s kojima se suočava gejming sektor u našem regionu.

Tokom sastanka, razgovaralo se i o razvoju sektora proizvodnje video igara u Republici Srpskoj, njegovim potencijalima, ali i nedostajućoj legislativi koja je neophodna za podsticanje kreativnih industrija. Anja Ilić istakla je značaj saradnje svih aktera kako bi se stvorili povoljni uslovi za rast i razvoj ovog sektora.

Poziv na Učešće

Svi zainteresovani pozivaju se da prisustvuju konferenciji “InterPlay v2.0.”, gde će imati priliku da čuju inspirativne govore stručnjaka iz industrije, razmene ideje i povežu se sa drugim profesionalcima. Očekuje se da će konferencija doprineti stvaranju platforme za dalji razvoj gejming industrije u Republici Srpskoj i šire.

Za više informacija o konferenciji i registraciju, pratite nas na našoj zvaničnoj web stranici, kao i na instagram i facebook stranici. Uključite se u ovaj uzbudljivi događaj i budite deo budućnosti video igara!