Sajamske aktivnosti i predstavljanje turističke ponude Republike Srpske podići na viši nivo

U prostorijama Privredne komore Republike Srpske, održan je sastanak sa predstavnicima Turističkih organizacija, udruženja, te promotera turističkih potencijala Republike Srpske.

Na inicijativu Ministarstva trgovine i turizma, ovaj sastanak je održan s ciljem promocije turističkih ponuda na sajmovima u zemlji i inostranstvu.

Ministar trgovine i turizma u Vladi RS Denis Šulić, istakao je koliko bogatu turističku ponudu ima Republika Srpska, u vidu zimskog, banjskog, avanturističkog, gradskog i seoskog turizma, te predstavio potencijalna rješenja kako bi se privukao što veći broj turista.

O boljem pozicioniranju turističke ponude Republike Srpske i podršku Privredne komore dao je i predsjednik Područne privredne komore Banja Luka Goran Račić.

Sastanku je prisustvovao veliki broj predstavnika Turističkih organizacija iz Republike Srpske, kao i direktor republičke turističke organizacije Kostadin Vasić.